Sport

Sport stanowi ważną część kutury w Marsylii. Miłośnicy aktywnego spędzania wolnego czasu na pewno znajdą tu sporo miejsc, w których będą mogli oddawać się swojej pasji. Sporty wodne stanowią istotny element w tym mieście. W porcie Vieux możemy popłynąć promem albo wypożyczyć kajak. Możliwe jest również popłynięcie kajakiem z przewodnikiem po okolicznych wysepkach. Miłośnicy pływania i nurkowania również znajdą dla siebie wiele miejsc na marsylskim wybrzeżu. W czasie zimy w Marsylii również nie powinno nam zabraknąć atrakcji. Możemy wybrać się wtedy do hali Palais Omnisports , gdzie możemy pojeździć sobie na łyżwach ale również na deskorolce.

Oczywiście ważnym elementem każdego miasta jest drużyna piłkarska. Marsylia posiada jedną z bardziej znanych drużyn w Europe - Olympique Marsylia. Na co dzień jest ona gospodarzem stadionu piłkarskiego Stade Velodrome. Stadion ten był również świadkiem dwóch turniejów mistrzostw świata w piłce nożnej, które odbywały się w Marsylii w 1938 roku i 1998 roku. Na chwilę obecną jest on drugim po paryskim stadionem we Francji pod względem pojemności. W czasie roku obok spotkań ligowych można również obejrzeć odbywające się tutaj spotkania Ligi Mistrzów, bowiem Olympique Marsylia jest częstym i regularnym uczestnikiem tych piłkarskich rozgrywek. Olympique Marsylia ma na swoim koncie wiele tytułów mistrza kraju i co ciekawe jest historycznym triumfatorem Ligi Mistrzów, którą wygrała jako pierwsza po zmianie formuły tych rozgrywek w sezonie 1992/1993, gdy pokonała 1:0 AC Milan.

 Użytkowanie tej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce cookie - czytaj o tym