Panorama lazurowego wybrzeża

Lazurowe wybrzeże - Cote d Azur

Lazurowe wybrzeże (Côte d'Azur) - jest bez wątpienia najchętniej odwiedzanym przez turystów miejscem we Francji. Główną atrakcją są tutejsze plaże oraz wspaniała pogoda praktycznie przez cały rok. Sam obszar często również nazywany riwierą francuską rozciąga się od Marsylii na zachodzie kraju aż po miasto Monako na wschodzie. Na trasie tej znajdziemy całe mnóstwo małych ale słynnych na całym świecie miast.

ksiestwo monakoPierwszym z nich jest Monako, nazywane czasem jako miasto zabawek, jest bez wątpienia miejscem wartym odwiedzenia. Miasto jest również znane jako stolica hazardu, swoiste europejskie Las Vegas. Głównym powodem tego jest tutejsze prawo, które zachęciło wiele największych na świecie kasyn do ulokowania się w właśniew tym miejscu. Jednak rejon ten kryje wiele atrakcji typowo turystycznych jak malownicze ogrody z całym mnóstwem tropikalnych roślin. Miłośników sportu zainteresuje na pewno fakt, iż właśnie w Monako praktycznie corocznie odbywa się Grand Prix Formuły 1.

Kolejnym miastem na trasie podróży po lazurowym wybrzeży powinno być Cannes. Mimo niespełna 70 tys. mieszkańców tego miasta jest ono znane praktycznie całemu światu. Wszystko dlatego, że właśnie tutaj corocznie odbywa się Międzynarodowy Festiwal Filmowy. Przyznawane na nim główne nagrody Złote Palmy są jednymi na najważniejszych obok festiwal filmowy w cannesOskarów w branży filmowej. Cannes oferuje jednak również typowo turystyczne atrakcje jak piękne widoki i cudowne plaże. To właśnie cudowne plaże są wizytówką całego lazurowego wybrzeża. W zależności od naszych upodobań możemy oddać się tutaj pasji żeglarstwa albo innych sportów wodnych. Dzięki zlokalizowaniu na tak dużym obszarze francuskiego wybrzeża można bez większego problemu znaleźć plaże zupełnie niezatłoczone, które pozwolą nam cieszyć się piękną pogoda i wspaniałymi widokami w dużym spokoju.

Innym miastem w rejonie francuskiej riwiery jest Nicea. Również i tu ciągnie się na długości kilku kilometrów bulwar ze wspaniałymi plażami. Poza tym miasto jest częstym gospodarzem światowej klasy koncertów, wystaw w galeriach sztuki i wielu innych wydarzeń o charakterze kulturowym. niceaPodczas pobytu na francuskiej riwierze nie sposób nie udać się również do liczącej niepełna 6000 mieszkańców miejscowości Saint Tropez. Mimo swojej niewielkiej wielkości miasto oferuje wiele ciekawych miejsc. Dla miłośników wypoczynku w centrum, miasto oferuje wiele sklepów, ekskluzywnych butików, kawiarni i restauracji. Warto odwiedzić również tutejsze muzeum Naval de la Citadelle. Miłośnicy nieco aktywniejszego wypoczynku również nie powinni być zawiedzeni, wystarczy udać się tylko na tutejsze plaże czy oddać się pasji wędkarstwa w pobliżu La Ponche. Saint Tropez jest bowiem miastem nieprzypadkowo wybieranym jako plener wielu filmów, a najlepiej jest o tym przekonać się samemu podczas pobytu na lazurowym wybrzeżu.

Jeśli nie jesteśmy zainteresowani zgiełkiem tych małych, lecz jednak bardzo obleganych miast, podczas przejażdżki lazurowym wybrzeżem możemy zatrzymać się w którymś z mniej obleganych miejsc jak przykładowo Antibes, gdzie możemy zobaczyć Muzeum Picassa. Miasteczko Grasse słynie z kolei z do dziś wytwarzanych najstarszych na świecie perfum. Niezależnie do tego w które miejsce na lazurowym wybrzeżu zdecydujemy się wybrać jest ono obowiązkowym punktem dla każdego turysty podczas wypoczynku na południu Francji.

 Użytkowanie tej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce cookie - czytaj o tym